دوشنبه , ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

۱۰ شخصیت برتر سریال لیست سیاه۳ min read

۱۰ شخصیت برتر سریال لیست سیاه
⏱زمان مطالعه: ۸ دقیقه

مهم نیست که فیلمنامه سریال The Blacklist چقدر خوب است، ما در این مقاله به شخصیت‌های سریال می‌پردازیم و آنها را بر اساس محبوبیت رتبه بندی می‌کنیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

معرفی سریال لیست سیاه

۱۰ شخصیت برتر سریال لیست سیاه

با حضور چرخشی بازیگران مهمان و نقش های تکرار شونده ، جوهره لیست سیاه است که ما را به عقب برگرداند. ما هفتگی روزهای شنبه برای تماشای یک فراری تحت تعقیب ، یک مأمور FBI ، یک کت و شلوار یقه آبی، یک مأمور سابق موساد و یک رهبر وفادار ، کوک می کنیم. از هفته به هفته ، بینندگان به حالت تعلیق در می آیند که دروغ یا حقیقت و راز کدام یک از شخصیت‌ها افشا می‌شود.

تا اینجای سریال رازهای زیادی از ریموند ردینگتون افشا شده‌اند که هرکدام از آنها با یک سکانس که متوجه می‌شویم حقیقت ندارد و راز اصلی که ریموند ردینگتون هنوز واقعا چه کسی است افشا نشده است.

ردینگتون که سال‌هاست تحت تعقیب است، ناباورانه خودش را تحویل اف‌بی‌آی می‌دهد و به آن‌ها می‌گوید که فهرستی از خطرناک‌ترین تبهکاران جهان را در اختیار دارد. البته ردینگتون اصرار دارد که این اطلاعات را فقط با یک مامور تازه‌کار به نام الیزابت کین به اشتراک بگذارد.

در اینجا قصد داریم به معرفی ۱۰ کاراکتر برتر سریال لیست سیاه بپرداریم و آنها را نقد و بررسی کنیم.

۱۰. دونالد رسلر

دونالد رسلر

رسلر یک مامور کارکشته FBI است که سال‌ها به دنبال ردینگتون بوده است. او تا جایی غرق کارش شده بود که حتی نامزدش با او قطع رابطه می‌کند. درنهایت رسلر به نیروی ویژه لیست سیاه آورده می‌شود. اگرچه او از همکاری با ردینگتون متنفر است، اما نتایج خوب کارشان او را در این گروه نگه می‌دارد. در ابتدا او حتی به الیزابت هم اعتماد نداشت، اما هرچه می‌گذرد رسلر و لیز دوستان صمیمی‌تری می‌شوند.

فقدان زندگی عاشقانه شخصیت او را کمی کسل کننده می کند ، بنابراین این یک حرکت عالی است که او را با حضور در فصل آخر خود مهیا کنیم. شایعاتی وجود دارد که نشان می دهد معشوق جدید لیز است ، بنابراین بیایید ببینیم چطور رقم می‌خورد.

دیگو کلاتنوف بازیگر کانادایی است که از دیگر سریال‌های معروف او می‌توان به سریال Homeland اشاره کرد. او در سینما هم فعال است و در فیلم‌هایی چون Radius و Lavender بازی کرده است.

۹. کاترینا روستوا

کاترینا روستوا

اگرچه او شخصیت اصلی سریال نیست ، اما حضور یا عدم حضور او هنوز یک عامل محرک بزرگ در لیست سیاه است. او زنی است که رد ردینگتون را دوست داشت و مادر الیزابت کین است. هیچ شخصیت لیست سیاه بدون پشت پرده وجود ندارد.
همانطور که رازهای بسیاری را مخفی نگه داشته است ، کاترینا روستوا اعتبار و آبروی یک کشور را در اختیار دارد. او جاسوسی روسی است که برای زنده ماندن از کسانی که بدنبال قتل او هستند ناپدید شده و هنوز رابطه او با ریموند ردینگتون رازی بزرگ هست.

اکنون که بازگشت ، حضور وی نقش مهمی در کشف برخی اسکلت ها و سؤالاتی که ممکن است داشته باشیم ایفا می‌کند. حضور او به تنهایی می تواند تنها در یک فصل او را به راحتی یکی از شخصیت های منفور یا محبوب سریال The Blacklist قرار دهد. ما از ابتدا عاشق فکر او شدیم زیرا او کارت وحشی بود.

۸. هارولد کوپر

۱۰ شخصیت برتر سریال لیست سیاه

هارولد کوپر رهبر تیم ویژه لیست سیاه که یک رهبر جدی است که قدرتش را با عمل و کلمات نشان می دهد. او یک کشتی محکم را اداره می کند اما افسرانش از صمیم قلب به او علاقه دارند. در ابتدا ، او می خواست ردینگتون را از قدرت پایین بیاورد ، اما با نزدیک شدن به او ، او و رد یک نوع رابطه “من برمی‌گردم اگر شما مرا نسوزانید” توسعه داده اند.

او وفادار است اما مانند بیشتر اعضای کارگروه ، بیش از یک بار دستانش را کثیف کرده است. کوپر با رئیس FBI ، مجرمان ، قاضیان ، قانون و حتی رئیس جمهور ایالات متحده برای ردینگتون به مبارزه رفته است. هارولد کوپر کسی نیست که هنگام ذکر بهترین کاراکترهای موجود در لیست سیاه ، به آن توجه کنید.

۷. سمر نوابی

۱۰ شخصیت برتر سریال لیست سیاه

سمر نوابی اصالتا ایرانی است و در بازجویی مهارت دارد. او اولین بار در فصل دوم حضور پیدا کرد و بعد از مدتی با کمک ردینگتون به عضویت نیروی ویژه درآمد.

مژان مارنو بازیگر آمریکایی-ایرانی است که علاوه بر سریال The Blacklist، در سریال House of Cards هم بازی کرده است. والدین مژان ایرانی هستند و خودش در آمریکا به دنیا آمده است.

سمر هرگز به عنوان شخصی که می خواست در آن گروه باشد برخورد نکرد. او کارهایی را انجام داد که هیچ وقت از عواقب آن نمی ترسید. تنها مسئله ای که طرفداران با شخصیت او داشتند بازی هایی بود که او و آرام با یکدیگر بازی می کردند.

عزیمت او از این سریال ناراحت کننده بود و ما در فصل نهایی امیدواریم برای حضور مهمان هم که شده باشد دوباره او را ببینیم.

۶. تام کین

بررسی شخصیت تام کین در سریال لیست سیاه

وقتی برای اولین بار سریال لیست سیاه لیست پخش شد ، تام کین یکی از شخصیت های مورد علاقه ما نبود. وقتی طرفداران به لیز جلب شدند ، نویسندگان این تصور را به ما دادند که تام کین راز اصلی را از او مخفی نگه داشته است. هنگامی که حقیقت خود را آشکار کرد ، راز وی صدمه زدن به لیز نبود بلکه از او محافظت می کرد. شک داشتن عشق تام به لیز هرگز مشکلی نبود. این ناتوانی او از پاکسازی بود.

در پایان ، او بهای نهایی را پرداخت کرد اما این کار را برای خانواده خود انجام داد. با وجود اشکالاتی که با او روبرو شد ، تام همچنان مرد محترمی در هسته بود. قتل ها ، دروغ گفتن و رازها فقط بخشی از کار و پایه اصلی برای تقریباً شخصیت های نمایش بود. چرا باید با تام متفاوت رفتار کنیم؟

۵. آرام مجتبایی

آرام مجتبایی در سریال لیست سیاه

آرام همچون نامش پسر آرامی است که در امور تکنولوژیکی حسابی مهارت دارد و در این زمینه به FBI کمک می‌کند. او از دوستان خوب الیزابت است و مشخصا به ثمر علاقه‌مند است.

در نگاه اول ، آرام سرویس دهنده امنیت رایانه است. اما در واقعیت او ستون اصلی تیم ویژه هست. در حالی که دیگران در میدان حضور دارند ، آرام چشم و گوش هر مأموریت است. هر یک از اعضا ابعادی به تیم اضافه می کند اما این آرامی است که تیم رو از دور هدایت و راهنمایی می‌کند و مشکلات سخت رو با یک کامپیوتر حل کند.

اگرچه او اغلب از روی احساسات یا ترس عمل می کند ، اما قلب مهربانی دارد و برای محافظت از کسانی که دوستش دارد هرکاری انجام خواهد داد. نکته در مورد زمانی بود که فکر می کرد ردینگتون در مورد عزیمت سمر به وی خیانت کرده است. علیرغم ترس از ردینگتون ، آرام به دنبال انتقام جویی بود. شخصیت او یکی از خشونت ها نیست بلکه هوشمندانه است. او ستون فقرات سریال است.

امیر اریسن بازیگر آمریکایی است که معروف‌ترین نقشش در همین سریال لیست سیاه بوده است؛ اگرچه او در سریال‌های دیگری هم همچون Billions و The Mentalist حضور داشته است.

۴. آقای کاپلان

آقای کاپلان در Blacklist

در ابتدا ، آقای کاپلان فقط به عنوان یک کمک به استخدام ردینگتون دیده می شد. شخصی که وی هنگام انجام کارهای کثیف و تمیز کردن به او زنگ می‌زد. تا فصل پنجم که حقیقت افشا شد. حتی به عنوان دشمن ردینگتون ، عشق ما به آقای کاپلان از بین نرفت. آیا ما می خواستیم رد او را بکشد؟ نه. آیا ما می خواستیم او را رد کند؟ در پایان ، ما می خواستیم که آنها اختلافات خود را برطرف کنند اما اینطور پیش نرفت.

کاپلان وفادار بود اما فقط به ردینگتون و نه به لیز. اگرچه این وفاداری به بهای جان او را تمام شد. ، آقای کاپلان یکی از شخصیت هایی است که نمی توانید از او متنفر باشید. او نرم صحبت می‌کرد اما برای همیشه در معرض مرگ قرار گرفت.

۳. دمبه زوما

بررسی سریال لیست سیاه

رابطه دمبه و ردینگتون پیوند محکمی دارد. لیز و تام پیوند محکمی داشتند. با این حال ، آنچه دمبه و ریموند به اشتراک می گذارند ، قابل لمس نیست. بله ، آنها همانطور که شاهد آن بودیم ،رابطه آنها فراز و نشیب های زیادی داشت ، او حاضر است جان خود را برای ردینگتون فدا کند. ، اما تاریخچه ای که آنها در آن به اشتراک می گذارند ، امکان ندارد که رابطه آنها دچار خدشه شود.

دمبه ساکت اما مؤثر است. در حالی که بیشتر افراد ردینگتون با تعداد زیادی اسلحه استخدام شده محاصره می شوند ، ریموند ردینگتون فقط به یکی اعتماد می کند. وقتی او به سرزنش نیاز داشت ، این دمبه است که نقش وجدان او را بازی می کند.

۲. الیزابت کین

رابطه الیزابت کین و ریموند ردینگتون

الیزابت کین یک مامور تازه‌کار FBI است که به اصرار ردینگتون به نیروی ویژه آورده می‌شود. بعدها مشخص می‌شود که نام واقعی او ماشا روستوا است و در روسیه و از مادری روس به دنیا آمده است. الیزابت گذشته‌ای رمزآلود و دلخراش دارد. از همان قسمت اول جای زخمی را روی دست الیزابت می‌بینیم که درواقع مربوط به کودکی اوست؛ زمانی که در آتش گیر افتاده بود.

جدای گذشته مبهم و ارتباط اسرارآمیزش با ردینگتون، همسر الیزابت، تام کین هم گویا مشکلاتی دارد و از همان فصل اول ردینگتون هشدارهایی را درباره تام به لیز می‌دهد. با این حال لیز هم کم کم جذب ردینگتون می‌شود و احتمالا بزرگترین سوال او این است که ردینگتون چه نسبتی با او و گذشته‌اش دارد.

تنها دلیلی که لیز در شماره ۱ در این لیست وجود ندارد این است که او هیچ راز حقیقت را در اختیار ندارد. آیا او به اندازه ریموند ردینگتون مهم است؟ آره. اما کاراکتر او شخصیتی است که ما به او کمک می کنیم و می خواهیم حقیقتی را که این بازیکنان دیگر در بازی دارند پیدا کند. ما می خواهیم لیز برنده شود زیرا او در این سریال بسیار موفق بوده است.

مگان بون بازیگر آمریکایی متولد سال ۱۹۸۳ است. معروف‌ترین نقشی که تا به حال بازی کرده، همین نقش الیزابت کین است؛ اما از آثار دیگر او می‌توانیم به سریال Law & Order: LA و فیلم Step Up Revolution اشاره کنیم.

۱. ریموند ردینگتون

رازهای ریموند ردینگتون

افسانه. اگر نویسنده ای همیشه می خواست یک شرور شخصیت های آینده را پایه گذاری کند ، ریموند ردینگتون موزه ای عالی خواهد بود. چه کاری هایی که نکرده است .او قاتل با وجدان است. یک دست ساز با قلب ، اما بیشتر از همه ، او از افراد نزدیک به خود محافظت می کند.

بعضی اوقات هواداران با عصبانیت از ریموند عصبانی می شوند زیرا به نظر می رسد وقتی لازم نیست برخی رازها را پنهان می کند. ردینگتون مانند تونی مونتانا از لیست سیاه است. می دانید که او کار اشتباهی انجام داده است ، اما دلسوزی او شما را وادار می کند که برای او ریشه کن کنید.

ریموند ردینگتون در گذشته مامور دولت و گویا عضوی از نیروی دریایی آمریکا بوده است. او قبل از اینکه خودش را تسلیم کند، در فهرست مجرمان تحت تعقیب FBI، در جایگاه چهارم قرار داشته است. ردینگتون به روابط زیادی که دارد و تبهکاران مختلفی که می‌شناسد معروف است. به همین دلیل هم عجیب نیست که او فهرستی از خطرناک‌ترین تبهکاران را در دست داشته باشد؛ فهرستی که با عنوان لیست سیاه شناخته می‌شود.

ریموند علاقه اسرارآمیزی به الیزابت کین دارد و به نظر می‌رسد رازهای شخصی زیادی را درباره الیزابت می‌داند. با این حال ردینگتون هر کاری برای محافظت از لیز انجام می‌دهد. در کل می‌توان گفت که ردینگتون تبهکاری دوست‌داشتنی، خوش لباس و عاشق زرق و برق است.

جیمز اسپیدر بازیگر مطرح آمریکایی متولد سال ۱۹۶۰ میلادی است. از فیلم‌های معروف او می‌توانیم به Stargate محصول سال ۱۹۹۴، Crash محصول سال ۱۹۹۶ و Avengers: Age of Ultron محصول سال ۲۰۱۵ اشاره کنیم. اسپیدر در تلویزیون هم فعال بوده و علاوه بر فهرست سیاه، در سریال‌هایی همچون The Office و The Practice ایفای نقش کرده است.

نظرات شما

در این مقاله شخصیت‌های سریال The Blacklist را از نظر محبوبیت رتبه کردی کردیم. در ابتدا هم مروری بر جزئیات سریال داشتیم. آیا شما هم از طرفداران سریال بلک لیست هستید و آن را دنبال می‌کنید؟ می‌توانید در پایین همین صفحه نظرات خودتان را درباره این مجموعه تلویزیونی با ما و دیگر کاربران مجله اینترنتی زالزالک به اشتراک بگذارید.

منبع: screenrant

برای امتیاز به این پست کلیک کنید
[کل: ۲ میانگین: ۵]

یک نظر

  1. بهترین سریالی که تا به حال دیده ام از نظر رمز و راز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *