دوشنبه , ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

کتاب صوتی کیمیاگر اثر پائولو کوئلیو۱ min read

کتاب صوتی کیمیاگر پائولو کوئلیو
⏱زمان مطالعه: ۴ دقیقه

کیمیاگر، اثر پائولو کوئلیو نویسنده‌ مشهور برزیلی، از رمان‌های بسیار پرفروش دهه‌ی پایانی قرن بیستم جهان است. این کتاب در بیش از ۱۵۰کشور منتشر شده و به بیش از ۵۲ زبان ترجمه شده است. این رمان درباره ی چوپانی اسپانیایی به نام سانتیاگو است که زادگاهش را در اندلس ترک می کندو به شمال افریقا می رود تا گنجی مدفون را در حوالی اهرام مصر پیدا کند. در این راه، با زنی کولی، مردی که خودش را پادشاه می داند، و یک کیمیاگر آشنا می شود و عاشق فاطمه، دختر صحرا می‌شود. همه ی این افراد، سانتیاگو را در مسیر جست و جویش هدایت می کنند. هیچ کس نمی داند این گنج چیست و آیاسانتیاگو می تواند بر موانع راهش در صحرا غلبه کند؟ اما چیزی که در آغازماجراجویی کودکانی به نظر می رسید، سرانجام به جست و جوی گنجی مبدل می شودکه فقط در درون می توان آن را یافت!!

‌درباره‌ی کتاب کیمیاگر

کتاب صوتی کیمیاگر پائولو کوئلیو

درباره کتاب کیمیاگر به جرئت می‌توان گفت که مشهورترین اثر پائولو کوئیلو دانست. پائولو کوئیلو نوع و جنس خاصی از عرفان را در کتاب‌هایش به خواننده ارائه می‌کند که تلفیقی از سبک زندگی امروزی غرب و عرفان کهن شرقی است. به علاوه داستان‌های زندگی پیشوایان مذهبی دنیا مانند پیامبران ادیان بزرگ تاثیر بسیاری در شکل گیری کتاب‌های این نویسنده‌ی برزیلی دارند. پائولو کوئیلو همچنین از آثار عارفان بزرگ شرقی مانند مولانا جلال الدین محمد بلخی استفاده‌ی بسیاری در نگارش آثار خود و شکل‌دهی جهان بینی شخصیت‌های داستان‌هایش کرده است. به عنوان نمونه کتاب حاضر یعنی کتاب کیمیاگر کتابی است که به طور کلی با دفتر ششم مثنوی شباهت‌های بسیار دارد.

خلاصه کتاب کیمیاگر

کتاب صوتی کیمیاگر پائولو کوئلیو

این رمان داستان زندگی سانتیاگو است. چوپانی که همه زندگی ‌اش سفر کردن در کنار گوسفندانش است. او تا سن ۱۶ سالگی در صومعه‌ آموزش می ‌دید و پدر و مادرش علاقه داشتند تا او یک کشیش شود. کسی که مایه غرور سربلندی آنان شود. اما سانتیاگو از بچگی آروزی دیدن دنیا را داشت. آرزوی کشف کائنات و در نهایت آروزی شناخت خدا را داشت. سرانجام سانتیاگو تصمیم می ‌گیرد که کشیش شدن را رها کند و با خریدن چند گوسفند به همه جا سفر کند و …

چرا باید کتاب کیمیاگر را خواند؟

کتاب‌های پائولو کوئیلو میان عامه مردم در کشورهای مختلف دنیا پرطرفدار هستند؛ بنابراین مطالعه کتاب کیمیاگر نوشته این نویسنده برزیلی را به همه علاقمندان کتاب، پیشنهاد می‌کنیم.

درباره پائولو کوئیلو

کتاب صوتی کیمیاگر پائولو کوئلیو

پائولو کوئلیو در ۲۴ اوت سال ۱۹۴۷ در ریودوژانیرو برزیل متولد شد.آثار پائولو کوئیلو در دنیای امروز خوانندگان و علاقه‌مندان بسیاری دارد. کتاب‌های کوئیلو تا به حال به ۷۳ زبان ترجمه شده‌اند. نزدیک به ۱۳۵ میلیون نسخه از کتاب‌های کوئیلو در سرتاسر جهان منتشر شده است و در ۱۶۸ کشور دنیا در اختیار علاقه‌مندان به آثار او قرار گرفته‌اند.

آثار متعددی از این نویسنده برزیلی منتشر شده است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به خاطرات یک مغ، کیمیاگر، بریدا، کنار رود پیدار نشستم و گریه کردم، کوه پنجم، مبارزان راه روشنایی، ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد، یازده دقیقه، هستی، زهیر، برنده تنهاست و …. اشاره کرد.

جملاتی از کتاب کیمیاگر

کتاب صوتی کیمیاگر پائولو کوئلیو

همه آنهایی که سعادتمندند خدا را در دل دارند و همانطور که کیمیاگر گفته بود سعادت در یک دانۀ شن صحرا هم پیدا می شود.

هنگامی که آرزوی چیزی را دارید
سراسر کیهان همدست می شود ،
تا بتوانی این آرزو را تحقق بخشی…!

هنگامی که آرزوی چیزی را دارید سراسر کیهان همدست می شود تا بتوانی این آرزو را تحقق بخشی.

اکنون کاری را شروع کرده ام که
می توانستم ده سال پیش آغاز کنم،
اما از اینکه برای آن بیست سال دیگر
صبر نکردم، دلشادم.

اگر بتوانی همواره در اکنون بمانی،
آدم شادی هستی.
آن وقت می‌فهمی که در صحرا،
زندگی هست؛ آسمان ستاره دارد؛
جنگجویان می‌جنگند.
چون این بخشی از زندگی بشر است.
زندگی یک جشن است؛
جشنی عظیم؛
چون همواره در همان لحظه‌ای است که در آن می‌ زی‌ایم و فقط در همان لحظه …

دانلود رایگان کتاب کیمیاگر

دانلود رایگان کتاب صوتی کیمیاگر

کتاب صوتی کیمیاگر پائولو کوئلیو

کتاب صوتی کیمیاگر رو از بصورت رایگان در ۹ قسمت گوش کنید و آنرا دانلود کنید.

برای امتیاز به این پست کلیک کنید
[کل: ۱ میانگین: ۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *