دوشنبه , ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

۱۰ واقعیت جالب در مورد Money Heist۳ min read

عنوان سریال money heist
⏱زمان مطالعه: ۶ دقیقه

سریال Money Heist نتفلیکس یک سریال محبوب در سراسر جهان بوده است اما واقعیت هایی در مورد این سریال وجود دارد.; که حتی برخی از طرفداران نمی دانند. که می‌خواهیم به آن اشاره کنیم.

تا انتهای مقاله با مجله اینترنتی زالزالک همراه باشید.

10 واقعیت جالب که شما در مورد Money Heist نمی دانید

سریال Money Heist که یک درام هیجان‌انگیز است توانسته طرفداران بسیار زیادی را از سراسر جهان جذب خود کند. Money Heist با طراحی شخصیت‌های مناسب و همینطور پیشرفت آنها در هر قسمت، تنش و هیجان بسیار مناسبی را ایجاد کرده است. که بیننده را مجذوب خود می‌کند.

در این مطلب به واقعیت‎هایی می‌پردازیم که ممکن است پیش از این درمورد سریال سرقت پول نمی‌دانستید. حقایقی در مورد ساخت سریال و همینطور جزئیات مخفی که از برخی این اطلاعات بسیار تعجب خواهید کرد. اگر علاقه‌ی بسیار زیادی به سریال Money Heist دارید پس همراه ما باشید.

۱۰- طرفدارنی از میان ستاره‎های فوتبال

طرفدارنی از میان ستاره‌های فوتبال

پنهانی نیست که این سریال در سراسر جهان طرفداران زیادی داشته باشد و طبعاً در بین این طرفداران ، چند چهره مشهور مانند نیمار و استفان کینگ حضور دارند. به نظر می رسد که فوق ستاره فوتبال نیمار چنان طرفدار و مجذوب سریال بود که با تهیه کننده سریال تماس گرفت. و از او خواست تا نقش کوتاهی در سریال داشته باشد.

در فصل سوم سریال Money Heist، نیمار به عنوان یک راهب برزیلی و نه یک فرد خوشگذرون نقشی به نام Joao ایفا کرد. برای افرادی که آشنایی با نیمار دارند، تصور او به عنوان یک راهب بسیار سخت است ولی او اینکار را انجام داد. و توانست نقش کم رنگی در سریال Money Heist داشته باشد.

۹- اسم مخفی

اسم مخفی در سریال سرقت پول

یکی از جنبه‌های بسیار جالب در مورد سریال Money Heist این است که شخصیت‌ها با اسم شهر‌های معروفی مثل توکیو و … شناخته می‌شوند. اما در مورد “پروفسور” اینطور نیست. بهتره بدانید در واقع پروفسور هم اسمی مرتبط با یک شهر دارد،

بازیگر این نقش Alvaro Morte که در نقش پروفسور بازی می‌کند در سریال Money Heist در کنار اسم مستعار پروفسور، با اسم Vatican city نیز شناخته می‌شود. بهتر است بدانید که این اسم بسیار مرتبط با شخصیت و کارکتر پروفسور است. واتیکان شهری است رمزآلود و محافظت‌شده و همینطور پر از دانایی به همین دلیل بسیار مناسب شخصیت پروفسور است.

یکی دیگر از فکت‌های جالب در مورد پروفسور این است که او در اصل هیچ مشکل بینایی ندارد و تنها به خاطر شخصیت پروفسور عینک میزند که عادت به اینکار یکی از چالش‌های این بازیگر در سریال Money Heist بود.

۸- ارتقا و پخش در نتفلیکس

پخش سریال Money Heist در نتفلیکس
پخش سریال Money Heist در نتفلیکس

وقتی سریال برای اولین بار پخش شد ، آنها بودجه کمی داشتند و سریال صحنه های ساده ای داشت. در این مدت بازیگران حتی خیابانهای مادرید را ترک نکردند. اما با پیشرفت بسیار چشمگیر این سریال و جذب طرفداران بسیار نتفلیکس برای اسپانسری به صحنه آمد ، و تغییرات چشمگیری را شاهد بودیم.

Netflix تصمیم گرفت که با خرج بیشتر بر روی این سریال طرفداران بسیاری را جذب کند به همین دلیل با اجاره‌ی جزایر اختصاصی، هلیکوپتر‌های گران قیمت و همینطور معابد تایلندی هیجان بیشتری را به این سریال تزریق کرد که در نتیجه میزان بازدید این سریال چند برابر شد.

۷- ادای احترام مخفی

۱۰ واقعیت جالب که شما در مورد Money Heist نمی دانید

سالوادر دالی که یکی از بزرگترین نقاشان سورئالیستی معروف اسپانیا بود، جایگاه ویژه‌ایی در اسپانیا و همینطور دنیای هنر دارد. آثار دالی که استایل عجیب و مرموزی دارد بیشتر بر علیه نظام سرمایه‌داری نوین بود; و توانست با خلق آثاری در این زمینه، اثر بسیار بزرگی را بر دنیای هنر و همینطور اسپانیا بگذارد.

مردم اسپانیا به داشتن همچنین فرهنگی افتخار می‌کنند و دوست داشتند که نام دالی دوباره زنده شود.; برای اینکار ماسک‌های سالوادر دالی در این سریال استفاده شده است تا یاد و خاطره‌ی این نقاش بزرگ اسپانیایی بار دیگر زنده شود.

۶- توکیو

توکیو

اغلب درخشان ترین ایده ها از چیزهای ساده در زندگی روزمره الهام می گیرند. این سریال دارای یک حاشیه بسیار منحصر به فرد است ، به این ترتیب که شخصیت ها به نام شهرهای مشهور نامگذاری شده اند. و به نظر می رسد که ایده بسیار خوبی بود.

همه چیز از زمانی شروع شد که الکس پینا ، خالق Money Heist به کار خود آمد و متوجه اسم توکیو بر روی تیشرت همکارش عیسی کولمنار شد. و تصور نمیکرد که از آن کلمه الهام بگیرد. وقتی کلمنار او را دید ، ایده فقط برای او پیش آمد و اینجاست که همه چیز آغاز شد.

چه کسی می داند منبع الهام بعدی او چه خواهد بود؟

۵- تغییر مکان

۱۰ واقعیت جالب که شما در مورد Money Heist نمی دانید

ساخت این سریال ایده اولیه داشت که صحنه بزرگ فیلمبرداری در ضرابخانه ملی اسپانیا که توسط وزارت اقتصاد و تجارت اسپانیا مدیریت می شود. فیلمبرداری شود. متأسفانه علی رغم تمام تلاش ها ، در پایان ، آنها مجوز فیلمبرداری در اینجا را نگرفتند.; و تولید برای رسیدن به موقعیت مکانی مشابه ، مجبور به خلاقیت بود.

خوشبختانه برای آنها ، مادرید ساختمانهای تاریخی زیادی دارد که به نظر شباهت یکسان است و شورای تحقیقات ملی اسپانیا (CSIS) این کار را انجام داد. از آنجا که بقیه عکس ها در یک استودیو انجام شده بودند ، آنها فقط به مجوز عکسبرداری از صحنه های مختلف نیاز داشتند. و بعد از آن، بخش عمده‌ی سریال در استودیو ضبط شد.

۴- عنوان سریال

عنوان سریال money heist

یکی از مهمترین موارد هنگام ساخت یک مفهوم برای یک نمایش ، عنوان آن است. اسمی که تلفظ راحتی داشته باشد و در ذهن باقی بماند. عنوان اصلی سریال La Casa de Papel به زبان اسپانیایی یا Money Heist است و اگرچه به نظر عالی می رسد اما این اولین انتخاب آنها نبود.

خالق سریال ، الکس پینا ، عنوان Los Desahuciados را انتخاب کرده بود که ترجمه آن به “The Outcasts” یا رانده‌شده‌ها است. از آنجایی که شخصیت های این سریال رانده های اجتماعی هستند ، او فکر کرد عنوانی مناسب خواهد بود.

بعداً تصمیم گرفته شد که این سریال به نام La Casa de Papel یا Money Heist نامگذاری شود زیرا صحنه نمایش که در آن بازیگران در حال دزدی Royal Royal Mint هستند ، در واقع چیزی بیشتر از “خانه کاغذی” نیست.

۳- گمشده در ترجمه

۱۰ واقعیت جالب که شما در مورد Money Heist نمی دانید

هنگامی که عنوان La Casa De Papel برای سریال انتخاب شد. عنوان دیگری برای تصمیم گیری وجود داشت و این عنوان برای مخاطبان انگلیسی زبان بود. سرانجام ، این سریال عنوان انگلیسی Money Heist را دریافت کرد که حتی به عنوان اسپانیایی نیز نزدیک نیست. اگر آنها فقط عنوان اسپانیایی را ترجمه می کردند ، این سریال به نام خانه کاغذی خوانده می شد.

منطق عنوان “Money Heist” این است که شخصیت ها در ضرابخانه ملی اسپانیا ، جایی که آنها پول را دزدیدند ، درگیر شدند. بسیاری از مردم هنوز بر این باورند که Money Heist و La Casa De Papel دو سریال جداگانه هستند ، درحالی که در واقع آنها یک سریال هستند.

۲- نویسندگی موازی

۱۰ واقعیت جالب که شما در مورد Money Heist نمی دانید

بسیاری از سریال ها فیلم‌نامه‌های خود را ، حتی قبل از پخش قسمت آزمایشی ، به طور کامل می‌نویسند. و بعد از تمام شدن نویسندگی فیلم‌نامه، کارهای پخش را انجام می‌دهند. اما در مورد Money Heist چنین نیست ; ، زیرا نویسندگان هر چند وقت یک بار می نشینند و قسمت های بعدی را می‌نوشتند.

فلسفه آنها این است که آنها می خواهند ببینند که چگونه مخاطب نسبت به بعضی از صحنه ها و صحنه های خاص واکنش نشان می دهد.و سپس تصمیم می گیرد که بعداً چه خواهد کرد; ، که روشی کاملاً پرریسک و در عین حال مهیج برای سریالی به محبوبیت Money Heist است.

۱- نزدیک بود کنسل شود

10 واقعیت سریال Money Heist

سریال Money Heist در می ۲۰۱۷ منتشر شد. این سریال با شروع بسیار خوبی که داشت، توجه بسیار خوبی را به خود جلب کرد و نمرات بالایی را توانست کسب کند. اما با ادامه‌ی سریال امتیازات شروع به افت کردند.

قسمت پایانی فصل اول که قرار بود یک پایان باشکوه باشه با از دست دادن بسیاری از تماشاگران آنچنان هم باشکوه نبود. نتفلیکس، ناجی سریال Money Heist شد و توانست با جذب تماشاگر برای این سریال، Money Heist را برای فصل‌های سوم و چهارم تمدید کند.

منبع: اسکرین رنت

برای امتیاز به این پست کلیک کنید
[کل: ۲ میانگین: ۵]

همچنین ببینید

کتاب مردی به نام اوه اثر فردریک بکمن

کتاب صوتی مردی به نام اوه اثر فردریک بکمن

⏱زمان مطالعه: 4 دقیقه کتاب مردی به نام اوه اولین رمان نویسنده سوئدی، فردریک بکمن است که به بیش از ۳۰ زبان دنیا ترجمه شده است. اما استقبال از این کتاب تنها محدود به علاقه‌مندان به رمان نبود. سخت‌ترین منتقدان ادبی نیز بارها و بارها درباره این کتاب مقالاتی را منتشر کرده و از آن به عنوان یکی از خواندنی‌ترین رمان‌های سالهای اخیر نام برده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *