دوشنبه , ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

Core Web Vitals یا ویتامین های هسته اصلی چیست؟۴ min read

ویتامین های هسته اصلی
⏱زمان مطالعه: ۷ دقیقه

بهینه سازی برای کیفیت تجربه کاربری مهم موفقیت طولانی مدت هر سایتی در وب است. چه صاحب مشاغل ، بازاریاب و چه یک توسعه دهنده ، Web Vitals می تواند به شما کمک کند تا تجربه سایت خود را تعیین کنید و فرصت هایی را برای بهبود پیدا کنید.

Core Web Vitals چیست؟

ویتامین های هسته اصلی چیست؟

Core Web Vitals چیست؟ الگوریتم جدید گوگل هست که در وبمستر از آن یاد می شود. گوگل در پنجم ماه May سال ۲۰۲۰ الگوریتم “هسته اصلی ویتامین ها” یا همان Core Web Vitals را رونمایی کرده است که مربوط به سرعت جستجو گوگل می باشد.

بررسی اجمالی

ویتامین های هسته اصلی چیست؟

Web Vitals ابتکاری توسط Google برای ارائه راهنمایی یکپارچه برای سیگنالهای با کیفیت است که برای ارائه یک تجربه عالی کاربر در وب ضروری است.

گوگل چندین سال ابزار مختلفی را برای سنجش و گزارش عملکرد ارائه داده است. برخی از توسعه دهندگان متخصص در استفاده از این ابزارها هستند ، در حالی که برخی دیگر فراوانی از ابزارها و معیارها را برای ادامه کار پیدا کرده اند.

برای درک کیفیت تجربه ای که در اختیار کاربران خود قرار می دهد ، لازم نیست صاحبان سایت به عنوان یک معلمان عملکرد باشند. ابتکار وب ویتال ها با هدف ساده سازی منظره و کمک به سایت ها در معیارهای مهم Core Web Vitals متمرکز شده است.

ویتامین های هسته اصلی

ویتامین های هسته اصلی چیست؟

Core Web Vitals زیر مجموعه ویتامین های وب است که در تمام صفحات وب اعمال می شود ، باید توسط همه صاحبان سایت اندازه گیری شود و در تمام ابزارهای Google نمایان می شود. هر یک از هسته های اصلی ویتامین نمایانگر جنبه مشخصی از تجربه کاربر است ، در این زمینه قابل اندازه گیری است و تجرب world دنیای واقعی یک نتیجه بحرانی کاربر محور را نشان می دهد.

معیارهایی که Core Web Vitals را تشکیل می دهند با گذشت زمان تکامل می یابند. مجموعه فعلی برای ۲۰۲۰ متمرکز بر سه جنبه از تجربه کاربر است – بارگیری ، تعامل و ثبات بینایی — و معیارهای زیر (و آستانه های مربوط به آنها) را شامل می شود:

ویتامین های هسته اصلی چیست؟

بزرگترین رنگ محتوا (LCP): عملکرد بارگیری را اندازه گیری می کند. برای ارائه یک تجربه کاربری خوب ، LCP باید در مدت زمان ۲.۵ ثانیه از شروع صفحه بارگیری ، در ۲.۵ ثانیه رخ دهد.

تأخیر ورودی اول (FID): تعامل را اندازه می گیرد. برای ارائه یک تجربه کاربری خوب ، صفحات باید دارای FID کمتر از ۱۰۰ میلی ثانیه باشند.

تغییر چیدمان تجمعی (CLS): پایداری بینایی را اندازه می گیرد. برای ارائه یک تجربه کاربری خوب ، صفحات باید دارای CLS کمتر از ۰.۱ باشند.

برای هر یک از معیارهای فوق ، برای اطمینان از هدف اصلی توصیه شده برای اکثر کاربران ، آستانه خوبی برای اندازه گیری ، صدک ۷۵ درصد بارهای صفحه است که در دستگاههای موبایل و دسک تاپ تقسیم شده است.

ابزاری برای اندازه گیری و گزارش Core Web Vitals

ویتامین های هسته اصلی چیست؟

گوگل معتقد است که هسته های اصلی برای همه تجربیات وب بسیار مهم هستند. در نتیجه متعهد می شود این ابزارها را در تمام ابزارهای رایج خود پیدا کند. بخش های زیر جزئیات مربوط به ابزارهایی که از Core Web Vitals پشتیبانی می کنند ، ارائه می دهد.

ابزارهای میدانی برای اندازه گیری هسته اصلی ویتامین ها

ویتامین های هسته اصلی چیست؟

گزارش تجربه کاربری Chrome داده های اندازه گیری کاربر واقعی ناشناس را برای هر هسته اصلی حیات جمع آوری می کند. این داده ها صاحبان سایت را قادر می سازد به سرعت ارزیابی عملکرد خود را بدون نیاز به آنها را به صورت دستی تجزیه و تحلیل تجزیه و تحلیل در صفحات خود ، و ابزارهای قدرت مانند PageSpeed ​​Insights و گزارش کنسول جستجو در زمینه هسته وب.

LCPFIDCLS
Chrome User Experience Report
PageSpeed Insights
Search Console (Core Web Vitals report)

داده های ارائه شده توسط گزارش کاربری Chrome یک روش سریع برای ارزیابی عملکرد سایت ها ارائه می دهد ، اما این یک تله متری دقیق و در هر صفحه را ارائه نمی دهد که اغلب برای تشخیص دقیق ، نظارت و واکنش سریع در برابر رگرسیون لازم است. در نتیجه ، ما اکیداً توصیه می کنیم سایت ها نظارت واقعی کاربر خود را تنظیم کنند.

ویتامین های اصلی هسته را در JavaScript اندازه گیری کنید

Core Web Vitals چیست؟

هر یک از Core Web Vital را می توان در JavaScript با استفاده از API های استاندارد وب اندازه گیری کرد.

ساده ترین روش برای اندازه گیری کلیه ویتامین های هسته مرکزی استفاده از کتابخانه JavaScript-vitals است ، یک بسته بندی کوچک و آماده تولید در اطراف API های تحت وب که اندازه گیری هر متریک به شکلی است که دقیقاً مطابق با نحوه گزارش آنها توسط همه ابزارهای Google ذکر شده در بالا.

با استفاده از کتابخانه ویتال های وب ، اندازه گیری هر متریک به همان راحتی فراخوانی یک تابع واحد است (برای استفاده کامل و جزئیات API به اسناد مراجعه کنید):

import {getCLS, getFID, getLCP} from 'web-vitals';

function sendToAnalytics(metric) {
  const body = JSON.stringify(metric);
  // Use `navigator.sendBeacon()` if available, falling back to `fetch()`.
  (navigator.sendBeacon && navigator.sendBeacon('/analytics', body)) ||
      fetch('/analytics', {body, method: 'POST', keepalive: true});
}

getCLS(sendToAnalytics);
getFID(sendToAnalytics);
getLCP(sendToAnalytics);

همچنین می توانید بدون نوشتن هیچ کد با استفاده از برنامه افزودنی Chrome Web Web ، روی هر یک از هسته های اصلی هسته گزارش دهید. این پسوند با استفاده از کتابخانه ویتال های وب برای اندازه گیری هر یک از این معیارها و نمایش آنها در هنگام مرور وب در اختیار کاربران قرار می دهد.

این برنامه افزودنی می تواند در درک عملکرد سایت های خود ، سایت های رقیب شما و به طور کلی وب مفید باشد.

 LCPFIDCLS
web-vitals
Web Vitals Extension

ابزارهای آزمایشگاهی برای اندازه گیری هسته اصلی ویتامین ها

Core Web Vitals چیست؟

در حالی که همه ویتامین های هسته اصلی و مهمتر از همه معیارهای میدانی هستند ، بسیاری از آنها نیز در آزمایشگاه قابل اندازه گیری هستند.

اندازه گیری آزمایشگاه بهترین روش برای آزمایش عملکرد ویژگی ها در طول توسعه است – قبل از انتشار آنها برای کاربران. همچنین بهترین راه برای گرفتن رگرسیون عملکرد قبل از وقوع است.

از ابزارهای زیر می توان برای اندازه گیری Core Web Vitals در محیط آزمایشگاهی استفاده کرد:

 LCPFIDCLS
Chrome DevTools✘ (use TBT instead)
Lighthouse✘ (use TBT instead)

ابزاری مانند Lighthouse که صفحات را در یک محیط شبیه سازی شده بدون کاربر بارگذاری می کند ، نمی تواند FID را اندازه گیری کند (ورودی کاربر وجود ندارد). با این حال ، متریک Total Blocking Time (TBT) اندازه گیری آزمایشگاهی است و یک پروکسی عالی برای FID است. بهینه سازی عملکرد که باعث بهبود TBT در آزمایشگاه می شود FID را در این زمینه بهبود می بخشد (توصیه های عملکرد را در زیر مشاهده کنید).

در حالی که اندازه گیری آزمایشگاه یک بخش اساسی برای ارائه تجربیات عالی است ، اما جایگزینی برای اندازه گیری میدانی نیست.

عملکرد یک سایت با توجه به قابلیت های دستگاه کاربر ، شرایط شبکه آنها ، سایر فرایندهای موجود در دستگاه و چگونگی تعامل آنها با صفحه می تواند به طرز چشمگیری متفاوت باشد. در حقیقت ، هر یک از معیارهای Core Web Vitals می توانند امتیاز خود را تحت تأثیر تعامل کاربر قرار دهند. فقط اندازه گیری درست می تواند با دقت تصویر کامل را ثبت کند.

توصیه هایی برای بهبود نمرات شما

پس از اندازه گیری Core Web Vitals و شناسایی مناطق برای بهبود ، مرحله بعدی بهینه سازی است.

سایر ویتامین های وب

Core Web Vitals چیست؟

در حالی که Core Web Vitals معیارهای مهم برای درک و ارائه تجربه عالی کاربر است ، معیارهای حیاتی دیگری نیز وجود دارد.

این ویتامین های دیگر وب اغلب به عنوان معیارهای پراکسی یا تکمیلی برای هسته اصلی ویتامین ها به کار می روند ، تا بتوانند بخش بزرگی از تجربه را بدست آورند یا در تشخیص مسئله خاص کمک کنند.

به عنوان مثال ، معیارهای Time to First Byte (TTFB) و First Contentful Paint (FCP) هر دو جنبه حیاتی تجربه بارگیری هستند ، و هر دو در تشخیص مسائل با LCP (زمان پاسخ دهی آهسته سرور یا منابع رونوشت ساز به ترتیب) مفید هستند. .

به همین ترتیب ، معیارهایی مانند Total Blocking Time (TBT) و Time to Interactive (TTI) معیارهای آزمایشگاهی هستند که در گرفتن و تشخیص موضوعات تعاملی بالقوه که بر FID تأثیر می گذارند ، بسیار حیاتی هستند. با این حال ، آنها بخشی از مجموعه هسته اصلی ویتامین ها نیستند زیرا قابل اندازه گیری در زمینه نیستند ، و همچنین نتیجه کار محور کاربر را نشان نمی دهند.

تکامل ویتامین های وب

Core Web Vitals چیست؟

Web Vitals و Core Web Vitals نمایانگر بهترین سیگنالهای موجود در توسعه دهندگان برای اندازه گیری کیفیت تجربه در سراسر وب هستند ، اما این سیگنال ها بی نقص نیستند و باید پیشرفت های اضافی یا اضافی در آینده انتظار داشت.

Core Web Vitals برای کلیه صفحات وب مرتبط است و در ابزارهای مرتبط Google نمایش داده می شود. تغییرات در این اندازه ها تأثیر گسترده ای خواهد داشت. به این ترتیب ، توسعه دهندگان باید انتظار داشته باشند که تعاریف و آستانه های Core Web Vitals پایدار باشند و به روزرسانی های قبلی را به آنها نشان دهند و دارای یک پیش بینی سالانه باشند.

سایر ویتامین های وب غالباً متن یا ابزار خاصی هستند و ممکن است از Core Web Vitals آزمایشی باشند. به همین ترتیب ممکن است تعاریف و آستانه های آنها با فرکانس بیشتر تغییر کند.

برای همه ویتامین های وب ، تغییرات به وضوح در این CHANGELOG عمومی ثبت می شوند.

برای امتیاز به این پست کلیک کنید
[کل: ۳ میانگین: ۳.۷]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *